קידום מחקר על פמפיגוס

חיפוש מימון למחקר משותף
דר' מימוני רופא עור בכיר מבית החולים ביילנסון פנה אלינו לעזרה לשם קידום מחקר חשוב למחלת הפמפיגוס. כרגע לא ניתן לבצע את מחקר על תקציב של בית החולים. עיקרון המחקר הוא הפקת המרכיב הספציפי כנגד נוגדני פמפיגוס מ- IVIG

להלן הסבר קצר על המחקר:
הטיפול בפמפיגוס וולגריס מתבסס על סטרואידים ותרופות מדכאות חיסון, כיום אין תכשיר המדכא ייחודית יצירת נוגדנים כנגד דזמוגלאין. בעבודות קליניות ומעבדתיות נמצא כי intravenous immunoglobulin (IVIG) יעיל בטיפול בפמפיגוס וולגריס.

מטרת העבודה: בידוד המרכיב הייחודי מתוך ה- IVIG היעיל כנגד פמפיגוס וניסוי טיפולי במודל חיה (עכברים).
המחקר מתבצע תוך שיתוף פעולה בין מחלקת עור בילינסון (ד"ר דניאל מימוני ופר' מיכאל דוד) לבין פר' מירי בלנק ופר' יהודה שיינפלד מתל השומר וכן בשיתוף פעולה עם פר' אנהלט מבולטימור, פר' סטנלי ופר' פיין מפילדלפיה.

תוכנית המחקר מתבססת על מחקר דומה שבוצע ע"י פר' בלנק ופר' שיינפלד שבה הם בודדו את המרכיב הפעיל מתוך ה- IVIG כנגד מחלת הזאבת (לופוס). בכוונתנו לקחת את תכשיר ה- IVIG שמכיל נוגדנים כנגד מאות ואלפי אנטיגנים שונים וע"י שימוש בנוגדנים ספציפיים כנגד פמפיגוס שסופקו ע"י פר' פיין ופר' סטנלי לבודד את המרכיב הייחודי שפועל כנגד נוגדני הפמפיגוס.

אנו מקווים כי בכך לראשונה ניתן יהיה להפיק תכשיר ספציפי לטיפול בפמפיגוס.
עלות משוערת של המחקר 100,000 – 200,000 ₪.
במידה ויש גוף או אדם פרטי שמסוגל לממן לפחות חלק ממחקר זה אנא פנו אלינו

מחקר ד"ר שפרכר

"לאחרונה נבדקו מספר רב של חולי פמפיגוס במסגרת מחקר הנערך בבית חולים איכילוב ושמטרתו לגלות את הבסיס הגנטי של המחלה. החוקרים דיווחו במהלך הכנס השנתי של איגוד רופאי העור על גילוי מספר שינויים גנטים שנראים כי מקנים נטיה מובהקת מאוד לפתח את המחלה. ברור כי הבנה טובה יותר של הגורמים האחראים להופעת המחלה עשויה להוביל לפיתוח אסטרטגיות טיפוליות חדשות." (יולי 2010).

כדי לאשר את ממצאים ולהתקדם במחקר, החוקרים צריכים לבדוק קבוצה נוספת של חולים. במחקר זה מתבקש כל משתתף לעבור בדיקת דם פשוטה הזהה ללקיחת ספירת דם בקופת חולים. כל המעוניין לעזור יכול ליצור קשר עם ד"ר אילן גולדברג במייל ilangoldberg1@gmail.com או בטלפון 0524262175"

מודעות פרסומת

תגובה אחת ל-“קידום מחקר על פמפיגוס

  1. מתי תחקרו גם את הפמפיגוס פוליאציס? למה אתם מזניחים את הסוג הזה של הפמפיגוס?
    האם תוצאות המחקר מביאות עימן בשורה גם לחולי הפ' פוליאציס או רק לבעלי הפ' וולגריס? מה יהיה איתנו?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s