חיים עם פמפיגוס

חשוב להקפיד על אורח חיים רגוע ולא תובעני:

צאו לחופשה, טיול והקפידו על פעילות גופנית.

התמודדות עם אבחנה של מחלה כרונית יכולה להיות קשה עבורך. השינוי מהיותך אדם בריא עם תפקוד אופטימלי לאדם חולה הזקוק לאשפוזים חוזרים, מעקבים ובדיקות תקופות עשוי להיות קשה.
באופן כללי כאשר המחלה שקטה ונמצאת בשלב של הפוגה אין שום סיבה שלא תתפקד כפי שתפקדת קודם.
המחלה מתפרצת בגלים ולכן הזדקקות למעקב וטיפול רפואי במהלך כל החיים היא בלתי נמנעת.
בדרך כלל האשפוזים הקשים ביותר הם האשפוזים הראשונים כיוון שעד שהמחלה מאובחנת חולף זמן רב בו המחלה בהתפרצות חריפה מאוד וטרם נימצא הטיפול המתאים לה.
מרגע האבחון, אין להתעלם מהמחלה וחשוב לקחת חלק אקטיבי בהתמודדות עמה כל הזמן.
חשוב התיאום בין אנשי המקצוע על מנת למנוע כפל טיפול ולהבטיח שהטיפולים מתואמים. מכאן חשוב שתדע מי הוא הגורם המרכזי בטיפול בך ותעדכנו בעקביות.
תגובות חולים:
"..אני חושב שבכל זאת ועם כל הכבוד ללחץ והשלכותיו על חיינו, כמובן שעלינו לנסות להימנע ממנו כמו אש, אבל בכל זאת אנחנו, או לפחות אני, לא לובש גלימה כתומה וחי על הר גבוה אז אני לא יכול להטיף לאיש על עניין הלחץ הנפשי . אנחנו חיים בעולם מודרני על כל מה שזה אומר וזה אומר הרבה לחץ. חשוב לנסות להרגיע כמה שאפשר. בנוסף, בקשר ללחץ חיובי. לעיתים קרובות אני נמצא בסוג הלחץ הזה אבל נהנה מכל רגע שלו. אבל בכל זאת, בסוף היום, הגוף מותש ולעיתים אחרי זה גם הפה בעקבות פצעים שיוצאים. אולי זה לא קשור ואולי כן, כי ישנם פעמים שאין לחץ ובכל זאת יוצאים פצעים.
בכל אופן, קצת פסיכולוגיה, קצת הרפייה (פעם ביום), לא לנסות לשכוח לנשום, זה דבר חשוב מועיל ומרגיע ואם אפשר כושר 3-4 פעמים בשבוע זה יהיה בסדר ומספיק מרגיע."
תודה, לצ'יקו(חולה פמפיגוס).

"..דעתי שיש השפעה משמעותית מאוד לצד הנפשי על מחלות למיניהן ובין היתר פמפיגוס. אני לא חושב שלחץ הנובע מאינטנסיביות של החיים הוא דבר שלילי.
לחץ הנובע מחרדות הוא בהחלט מזיק ועל מנת להמנע ממנו רצוי להתייחס לדברים בפרופורציות ולמצוא תמיד את החצי כוס המלאה. הכל זה עבודה מהראש ואני משתדל להטמיע בעצמי את העקרונות האלה. זה מביא להרגשה כללית ופיסית טובה ודורש למעשה רק שינוי בתפיסה ובחשיבה.
בהצלחה." תודה לקוני(חולה פמפיגוס)

"..אין לי כל ספק שהמחלה פרצה אצלי אך ורק ממצב הלחץ התמידי שחייתי בו.
אני בטוח שאורח החיים התובעני שחייתי בו הוא זה שגרם לי למחלה הארורה הזאת. ואני מדגיש, כי רק לאחר שהורדתי את כל הלחץ והמתחים שהיו בחיי וסיגלתי לעצמי אורח חיים טוב יותר ורגוע יותר, המחלה החלה לסגת ובסוף אף נעלמה לחלוטין, וזה כבר שנתיים ימים (שאני, תודה לאל, בריא לחלוטין).
אני מפנה אתכם למה שכתבתי בסיפור האישי שהועלה לאתר." תודה לאלמוני(חולה פמפיגוס).

למידע נוסף(באנגלית):

פמפיגוס ולחץ נפשי

לחץ נפשי

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s